Organizatorzy

Tarnów jest najważniejszym ośrodkiem gospodarczym wschodniej Małopolski.
Siedem wieków tradycji, blisko 300 tysięcy mieszkańców, 11.500 działających podmiotów gospodarczych. Byli mieszkańcy Regionu Tarnowskiego i ich rodziny stanowią jedną z najbardziej licznych grup Polonii żyjącej w różnych zakątkach świata, szczególnie na terenie Ameryki Północnej.

Doskonałe położenie miasta. Potencjał kadrowy.
Dogodna lokalizacja przy autostradzie A4, z szybkim dostępem do dwóch międzynarodowych lotnisk w Krakowie i Rzeszowie, stwarza doskonałe warunki dla rozwoju biznesu. Ważnym atutem jest potencjał ludzki, będący efektem szerokiej i odpowiadającej na potrzeby rynku pracy oferty edukacyjnej. Specjalistyczne szkoły kształcą fachowców w unikalnych i ważnych dla specyfiki Regionu zawodach.

Strategiczne i ważne branże. Wsparcie dla inwestorów.
W mieście od kilkudziesięciu lat rozwija się przemysł chemiczny, elektromaszynowy, zbrojeniowy oraz przetwórstwo spożywcze. Ważną dziedziną jet również turystyka oferujaca wiele atrakcji historycznych, krajobrazowych, kulturalnych i artystycznych.
Strategicznym celem samorządu jest tworzenie atrakcyjnych warunków dla inwestorów, którzy mogą liczyć na sprawną obsługę administracyjną, niskie koszty inwestycji i ulgi podatkowe. Działa tu Park Technologiczny, Inkubator Przedsiębiorczości, swoje tereny posiada Specjalna Strefa Ekonomiczna administrowana przez Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A.

Organizator ważnych imprez gospodarczych.
Miasto jest gospodarzem znaczących imprez o charakterze gospodarczym, o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Od 10 lat w Tarnowie organizowane jest Forum Inwestycyjne, które stanowi prolog do krynickiego Forum Ekonomicznego, określanego jako najważniejsza impreza o charakterze gospodarczym w Europie Środkowo- Wschodniej (często określaną jako „Polskie Davos”). Goście Forum Inwestycyjnego i Forum Gospodarczego Polonii Świata w Tarnowie są zazwyczaj czynnymi uczestnikami spotkań biznesowych w Krynicy.

Photo

PEGAZ- Organizator i Operator Forum

Biuro Informacji i Promocji Gospodarczej PEGAZ -organizator imprez wystawienniczych, konferencji biznesowych, spotkań B2B i Misji Gospodarczych. Przedstawiciel Izb Gospodarczych z USA i Kanady na terenie Unii Europejskiej.  Realizator Projektów promocyjnych Marki Polskiej na rynkach międzynarodowych.

PEGAZ rozpoczął swą działalność w 1999 roku. W początkowym okresie realizował autorskie projekty mające na celu wzmocnienie regionalnych marek na rynku krajowym oraz poza granicami.   Projekty te w dużej części wyprzedzały o kilka lat wprowadzane później ( po wstąpieniu Polski do EU ) programy operacyjne promujące rozwój Regionów.

Działalność na terenie Ameryki Północnej. Reprezentacja Organizacji Otoczenia Biznesu na terenie RP
Od  2002 roku PEGAZ rozpoczął współpracę z organizacjami otoczenia biznesu z terenu Ameryki Północnej. Organizował wystawy narodowe na dużych międzynarodowych imprezach targowych, był partnerem  i organizatorem wielu konferencji, warsztatów biznesowych na terenie USA i Kanady. W 2003r. zawarł swą pierwszą umowę o współpracy i reprezentowaniu w Polsce dużej polsko- amerykańskiej organizacji  „Polish American Chamber of Commerce” z Chicago. W latach 2003- 2007 był współorganizatorem targów „Polish American Trade Show” w Niles/ Chicago i Rosemont.

W 2010r. PEGAZ podpisał wspólnie z Business Bridge porozumienie z Canada- Poland Chamber of Commerce o reprezentacji tej organizacji na terenie Europy. Podjęto wiele działań wzajemnie promujących przedsiębiorców z Polski i Kanady, zorganizowano wiele misji gospodarczych. PEGAZ był również kluczowym europejskim partnerem targów EuroNow 2012 i 2013 w Toronto.  Do 2015r zorganizował ponad 30 misji gospodarczych do USA i Kanady, w których udział wzięło blisko 500 przedsiębiorców z Polski. W 2015r. PEGAZ podpisał kolejne umowy z Polish American Chamber of Commerce Pacific Northwest z Seattle (Stan Washington) oraz z Polish American Contractors Builders Association. Stale współpracuje z Izbą Handlową ze Stanu Florida ( Gainesville ) oraz PACC Nevada ( Las Vegas ).

Nowe zadania, nowe projekty, globalny zasięg.
Obecnie PEGAZ zaangażowany jest w projekt Polonijnego Inkubatora oraz budowę sieci „Polonijnych Ośrodków Doradztwa i Promocji” ( tzw. Polonijnych Ambasad Gospodarczych ). Wspólnie z Independent Film Factory realizuje duży projekt medialno- promocyjny dla amerykańskiej publicznej stacji telewizyjnej PBS. Po raz pierwszy w historii  powstanie cykl 13 odcinków poświęconych wyłącznie Polsce pn. „Flavor of Poland”, który w najlepszym czasie antenowym „primetime” będzie mogło oglądać ponad 300 mln, osób w Ameryce. Planowana emisja serii: jesień 2017r. Każdy z odcinków poświęcony będzie innemu Regionowi RP. Obecnie Pegaz zajmuje się pracami związanymi z tworzeniem struktury przyszłej Unii Gospodarczej Polonii Świata, której celem będzie promocja i doradztwo dla polskich firm i Regionów. Jest również współorganizatorem i operatorem Forum Gospodarczego Polonii Świata.

Zapraszamy do współpracy.

Biuro Informacji i Prmocji Gospodarczej
PEGAZ PUH
e-mail: kontakt@polishbusiness.biz
Tel. +48 502 303 293 (Polska)
Tel. +1 630 999 4189 (USA)
www.PolishBusiness.biz

Zapraszamy do Tarnowa! (4-5 wrzesień 2017r.)