Tarnów 2016

 

Forum Gospodarcze Polonii Świata zgromadziło 150 uczestników z 22 krajów Świata, co zaskoczyło organizatorów. Wśród nich są stali bywalcy różnych spotkań „polonijnych” na terenie Polski, ale również wiele organizacji otoczenia biznesu i przedsiębiorców, kórych  wiele lat nie bylo w Polsce. Do Tarnowa przybyli goście z Belgii, USA, Portugalii, Ukrainy,  Uzbekistanu, Austrii, Anglii, Niemiec, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Holandii, Szwecji, Grecji  Wietnamu, Paragwaju, Indonezji, Kanady, Kazachstanu, Francji, Białorusi.

Polonia_WorldSpotkanie w Tarnowie ma ściśle gospodarczy charakter. Nie ma tam wystąpień i publicznych prezentacji. Po serii krótkich i dynamiczych  tematycznych paneli, gdzie poruszane będą tematy współpracy biznesowej pomiędzy Polonią, a Krajem oraz wewnętrznej kooperacji i integracji gospodarczej, Polonii  nastapi najważniejsza część spotkania.-rozmowy B2B i Business Mixer.  Polonia z pewnością ustosunkuje się do obecnej sytuacji i pozycji Polski oraz skomplikowanej rzeczywistości geopolitycznej na Świecie. Nie braknie również tematu związanego z planowaną umową transaltanycką pomiedzy Europą, a Kanada, a w perspektywie z USA. Czy Unia wytrzyma kryzys, czy planowanne umowy dadzą szansę, czy są zagrożeniem. Poszukiwać będą odpowiedzi, czy kooperacja z polskimi przedsiębiorcami będzie bardziej aktywna, czy nastąpi stagnacja i spowolnienie. Jaka jest perspektywa na najbliższe 5-10 lat.

Goście będą też uczestnikami Gali Biznesu oraz wezmą udział w uroczystej kolacji wydanej przez Prezydenta Miasta Tarnowa. Organizatorem Forum jest Biuro Informacji Gospodarczej PEGAZ, a gospodarzem, który zapewnia pobyt i sprawną obsługę gości i Forum  jest Miasto Tarnów.

(wz)