Tarnów- Miasto Gospodarz Forum

TarnowTarnów jest najważniejszym ośrodkiem gospodarczym wschodniej Małopolski. Dogodna lokalizacja przy autostradzie A4, z szybkim dostępem do dwóch międzynarodowych lotnisk w Krakowie i Rzeszowie, stwarza dobre warunki dla rozwoju biznesu. Ważnym atutem jest potencjał ludzki, będący efektem szerokiej i odpowiadającej na potrzeby rynku pracy oferty edukacyjnej.
W mieście od kilkudziesięciu lat rozwija się przemysł chemiczny, elektromaszynowy, zbrojeniowy oraz przetwórstwo spożywcze. Strategicznym celem samorządu jest tworzenie atrakcyjnych warunków dla inwestorów, którzy mogą liczyć na sprawną obsługę administracyjną, niskie koszty inwestycji i ulgi podatkowe.
Tarnów dzięki bogatej historii, rozwijającej się gospodarce, atrakcjom turystycznym, kulturalnym i artystycznym stanowi ważny punkt na mapie Małopolski.
Po 686 latach od nadania praw miejskich, Tarnów jest ważnym ośrodkiem gospodarczym w Regionie, który zamieszkuje blisko 300 tys. mieszkańców. Stale rosnąca liczba podmiotów gospodarczych w mieście wynosi blisko 11 400.
Miasto jest gospodarzem znaczących imprez o charakterze gospodarczym, o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Od 9 lat w Tarnowie organizowane jest Forum Inwestycyjne, które stanowi prolog do krynickiego Forum Ekonomicznego.
Warto podkreślić, że mieszkańcy Regionu Tarnowskiego stanowią jedną z najbardziej licznych grup Polonii żyjącej w różnych zakątkach świata, szczególnie na terenie Ameryki Północnej.